top of page

SUNİ ÇİM HALI

WhatsApp Image 2022-03-02 at 22.05_edited.jpg

ÜRÜN ÖLÇÜLERİ

Halı eni standart :4 m

Halı iplik yüksekliği:7mm,26mm,40mm.50mm ve 55 mm

KULLANIM ALANLARI

Futbol sahaları,atletizm pistleri,tenis kortları,basketbol sahaları,voleybol sahaları,çok amaçlı spor sahaları,balkon ve teraslarda peyzaj alanlarında suni çim halı sıklıkla kullanılmaktadır.

suni çim halı.jpg

SUNİ ÇİM HALI

 

Suni çim genel tanımı ile doğal çimin yerine alternatif olarak düşünülmüş, hammaddesi petrol olan yapay çimlerdir. Doğal çimin birçok dezavantajının giderilmesi için hammaddesi petrol olan çim; teknik açıdan granül dolgulu olup polietilen malzemeden oluşan ipliklerinin sık bir biçimde dokunmasıyla oluşmaktadır

Yapay çim nedir?” sorusuna cevap verirken en önemlisi avantajından da bahsetmek gerekir; yapay çim, insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermeyen kimyasal ürünlerle üretilen ve bu özelliği sayesinde daha az kaygan olma özelliğine sahip olan bir üründür. Bu da sporcuların performansını pozitif etkilemektedir. 

Suni çim, aşınma konusunda doğal çime göre daha dayanıklı olup 8-10 yıl süre ile orijinalliğini kaybetmeden kullanılabilme olanağı sağlamaktadır. Doğal çimler hava şartlarından olumsuz etkilendiği için 12 ay boyunca doğal görünümünü koruyamamaktadır. Yapay çimler ise 12 ay boyunca hiçbir hava şartından etkilenmeyip doğal görünümünü koruyabildiği gibi çevre dostu bir üründür.

bottom of page